2019-02-25 14:59:11 +0000 2019-02-25 14:59:11 +0000
33

Kot przewraca się przez lampki nocne w nocy

Mój najnowszy kot ma zaledwie kilka miesięcy. Jest to kotka spay DSH tortie, schronienie ratunkowe, wiek około 1,5 roku.

Mam małe stoliki w każdym głównym rogu łóżka, trzymające różne rzeczy na półkach na różnych poziomach, w tym telefon, mój budzik, chusteczki, mini apteczkę, książki, które czytam przed snem, a każdy ma małą lampkę na górze. Lampy te mają nieco ponad stopę wysokości, a na kloszach może 8 lub 9 cali średnicy (około 35-40 cm wysokości, 20-25 cm średnicy).

Ponieważ stała się bardziej komfortowa w swoim nowym domu i ze mną jako człowiekiem, przyjęła nowe hobby. Podczas snu kotka ociera się o klosze tych lamp i często ociera się o nie na tyle mocno, by przewrócić je na podłogę. Na szczęście w tym wieku plastikowe żarówki LED naprawdę nie wyrządzają żadnej szkody, choć ich klosze mogą być lekko pomarszczone. Największym problemem jest tu nagłe przebudzenie, które mi to powoduje. Niestety oznacza to, że nie jestem w stanie podjąć odpowiednich działań korygujących.

Zauważyłem, że dzieje się to głównie w godzinie poprzedzającej czas przebudzenia 0545 dla mnie, ale stało się to już o 0200. Zastanawiam się, czy nie jest to celowa próba wstawienia mnie na śniadanie, choć nie działa, po prostu odkładam lampę i wracam do snu.

Rozważałam spryskanie lamp olejkiem cytrusowym, ponieważ z powodzeniem stosowałam go w innych miejscach. Ale okazuje się, że I też nie lubię tego zapachu, a te lampy są bardzo blisko mojego nosa podczas snu. Rozważałem również wypróbowanie jakiegoś rodzaju kleju na spodzie lampy, ale nie jestem pewien, jaki rodzaj kleju zadziałałby dobrze, a mimo to pozwalałby regulować lub przesuwać lampę w razie potrzeby.

Czy ktoś miał podobną sytuację i jakieś inne sugestie dotyczące rzeczy, których należy spróbować?

Aktualizacje/odpowiedź na pewne sugestie:

  • Śruby. Byłaby to dla mnie absolutnie desperacka ostatnia deska ratunku. Te lampy i stoliki mają wartość zarówno estetyczną, jak i praktyczną, i nie mogę usprawiedliwić ich zrujnowania.
  • Kick the cat out. Kot ma swoje własne łóżko w sypialni i woli tam spać. Rzadko kiedy przewracam się, aby znaleźć go przy mojej nodze lub wokół moich stóp. O wiele częściej, gdy budzę się w nocy, kot jest w swoim własnym łóżku. Jak już wspomniałam, kot ten jest dla mnie wciąż stosunkowo nowy, więc może się to zmienić, gdy staniemy się lepszymi przyjaciółmi, a jeśli tak, to będzie mi się to podobało_. Preferuję również przepływ powietrza przy otwartych drzwiach - robi się duszno po zamknięciu.
  • Odwrócone maty z kolcami. Chociaż inni przysięgają, że to działa, z mojego doświadczenia wynika, że jest to mit. Mój poprzedni kot naprawdę lubił kłaść się na tych rzeczach. Obecny kot całkowicie go ignoruje. Ponadto stoły są wystarczająco małe i znajdują się wystarczająco blisko legowiska, aby utrzymać lampy w zasięgu wzroku - nawet z tylnymi łapami na legowisku, a przednie łapy tuż na krawędzi stołu.
  • Obrazek marki Command z paskami do zawieszania. To była doskonała propozycja i miałem kilka pozostałych z, co jeszcze, wiszących obrazów. Wczoraj wieczorem położyłem dwa kawałki na podstawie każdej lampy, a dziś rano o 0509 słyszę "rip - clunk - crash." Dokładne badanie rano ujawniło wadę - paski mają grubość, podnosząc lampę o kilka milimetrów. Poza tym, te paski mają w sobie dużo "zabawy" na boki. Więc kiedy popchnęłam je w kierunku przeciwnym do osi, w jaki sposób je postawiłam, faktycznie dało to efekt dźwigni, dzięki czemu łatwiej było się przewrócić. Zamierzam dodać trzeci pasek prostopadle do pozostałych dwóch i spróbować ponownie. Palce skrzyżowane.
  • Wymień lampy na te montowane na płycie czołowej. Zrobię trochę zakupów i zobaczę co da się wymyślić. Moja płyta czołowa jest w stylu tapicerowanym, i raczej gruba. Z tyłu jest kilka desek, w które mógłbym wkręcić śrubę, gdybym wyciągnął łóżko. Nie jestem pewna, czy coś znajdę, ale poszukam.

Idąc dalej:

  • Dlaczego? Czy kot po prostu pięknie pachnie, czy też próbuje mnie obudzić na śniadanie lub po prostu przykuć uwagę? Do tej pory robiła to tylko w nocy, a przynajmniej nigdy nie widziałam, aby ocierał się o lampy, chyba że w nocy. A jak dotąd, tylko raz w środku nocy, a znacznie częściej w ciągu godziny przed planowanym czasem budzenia. Naprawdę nie mogę powiedzieć na pewno. Celowa próba przebudzenia jest oczywiście słuszną hipotezą, ale wątpię, żebyśmy mogli to kiedykolwiek udowodnić. Myślę, że najlepiej zacząć od założenia (na razie), że jest to proste zachowanie znakowania, a przewrócenie się jest przypadkowe.

回答 [10]

69
2019-02-25 16:39:44 +0000

他の回答は良いですが、私はより直接的なアプローチで成功してきました:猫を頑固に。

落下ランプの音/不都合を最小限にしようとするのではなく、それを_最大化しようとします。例えば、ガラスのビー玉の入ったボウルをランプの上に置くなど、工夫してみてください(私はこれ+金属板を使って、本当に大きくてびっくりするような音を出してみました)。騒動になるものは何でもします。

アイデアは、ランプの上をノックすることは良いことではないことを猫に教えることです。あなたが言ったように、それは今ではノックされたときに猫にmuch欠点はありませんので、経験がさらに少なくても良いことによって、メッセージを明確にします。しかし、もちろん大きな音を楽しむことはできませんので、あなたの側からの粘り強さが必要になります。

69
17
2019-02-25 16:28:23 +0000

あなたにはいくつかの選択肢があります:

  1. どうにかしてランプをテーブルに取り付ける。これには、実際のハードウェアを使ったり、接着剤やテープを使ったりと、いろいろな方法がありますが、私には最も破壊的で難しい方法だと思います。しかし、これが最も破壊的で難しい方法だと思います。猫が倒すことができない別のランプとランプを交換して、例えば、テーブルの後ろに離散的にフロアランプ、彼らはひっくり返ることができないように底部が重いランプ、またはあなたのヘッドボードの上にフックすることができます折り曲げ可能なベースを持つそれらのランプです。また、ひっくり返しても音がしないようなランプを選ぶのもいいでしょう。眠る前にランプを移動します。おそらく最も簡単な解決策ですが、毎晩それをすることを覚えていなければならないので、また、やや厄介です。夜は猫を部屋に入れないようにしましょう。これは可能性としてはありますが、なかなかうまくいかないことが多いですね。あなたはそれが十分に粘着性がある限り、ほとんどの猫が嫌いなテーブルの上に両面テープを置くことによってこれを行うことができます。または別のオプションは、歯が上を向いているビニールカーペットプロテクターですので、猫がその上を歩くときにポッキーになります。
17
10
2019-02-26 20:50:34 +0000

猫はあなたを起こして、あなたと交流するためにこれをしているかもしれないことを考えてみましょう--あるいは、おそらくあなたが狩りの時間を無駄にしていることを思い出させるために。猫がそうしたら無視しましょう。もし目が覚めたら、できるだけ動かないようにして、理想的には起きていることを彼女に知らせないようにしましょう。起き上がってはいけないし、ランプを元に戻したり、彼女と交流したりしてはいけない。彼女はそれをやめるかもしれない...他のトリックに移るかもしれない。目標は、彼女が夜の仲間としてあなたに見切りをつけ、その間は自分で家を所有することを決意することです。

10
10
2019-02-25 20:44:44 +0000

ランプをテーブルに取り付ける場合は、従来の面ファスナー(マジックテープなど)、または3Mにはデュアルロック™と呼ばれる頑丈なタイプのものがあり、一般的な同等品があると思います。ランプの底に長いストリップを数本、テーブルの上に短いビットを数本置くと、ランプを取り外したり、位置を変更したりすることができますが、それはより多くの力が必要になります - 理想的には猫がそれを行うことはできません十分な。大きな猫でも従来のH&Lで固定されたランプを外すことができるかもしれませんが、それは私が代替品としてデュアルロックを提案した理由です。私は残念ながら、任意の一般的な同等品を知らないが、彼らは場所に物事を保持するのはかなり良い仕事をしています。

10
3
2019-02-27 05:05:19 +0000

寝る前にフードボウル(複数可)を満たしてみてはいかがでしょうか

私は4匹の猫を飼っています。全員が猫のフードボウルを空にして寝るか、ほぼ空にして寝ると、1匹以上の猫がカウンターやタブレットの上に飛び乗ったり、鍵やコイン、電話などのうるさいものをわざと押しのけたりして、猫30時(0330から明け方までの間のどこか)に人間を起こします。また、騒がしいビニール袋を見つけて噛んだり、騒がしいゲームを始めたりします。または、彼らは "人間が私たちに怒鳴るまで寝室の周りを走り回ってみましょう"

我々は寝る前に猫に餌を与えた場合、誰もが0630のより文明的な時間まで寝かしつけられたままになります。寒くなったり、抱っこが必要になったりした猫は、その前に人間と一緒に布団の下に潜ってしまうこともありますが、その時はそのまま寝てしまい、目覚ましが鳴るまでそこにいることになります。

3
3
2019-02-26 05:47:48 +0000

IMHOの最も重要なヒントは、猫を教えることではありません。特に攻撃性のあるもので。猫はそれを理解せずに、あなたを怖がったり、あなたの足を攻撃したりすることがあります。ピンポン玉を与えて反応を見てみてください。) 猫がランプを落とせないようにリビングを整理するのが良い解決策です。

3
2
2019-02-27 18:31:14 +0000

枕元に潮吹きボトルを置いておきましょう。猫がランプを倒すと猫が濡れる。

2
2
2019-02-26 13:24:55 +0000

誰もクランプの可能性に言及していないのが驚きです。作業場で使うようなクランプは、調整するだけで一時的に可動するものもあります。

2
2
2019-02-25 15:54:25 +0000

ランプだけであれば、テーブルに電気ドリルで根元をネジ止めしてみてください。猫のいる家では、壊れやすいものは縁の近くに立たせてはいけません。

2
1
2019-02-26 10:38:42 +0000

猫が故意にそれをひっくり返している場合は、これらのどちらも(長い間)動作しませんが、それはちょうどそれに対してこすっている場合に役立つかもしれません:

  • ブルータックダウンテーブルにランプを。あなたはかなりの量を必要としますが、それは静かにしっかりとそれを保持します
  • ベースが空洞である場合、ランプはほとんどトップヘビーかもしれません。底部にバラストをつけることで、ひっくり返りにくくなります(例えば、ベースの内側にナットとボルト/銅貨の袋をテープで固定します)。それはあなたを起こそうとしている場合は、それだけで戦術を変更し、その前足かそのようなものであなたをこねるでしょう。私は猫を持っていたとき、彼女は一晩下の階下に滞在し、閉じたドアは、私は彼女の文句を言って起こされないように十分な距離にあった
1